czwartek, 6 kwietnia 2017

Sen i jego fazy

Sen - o tym jak jest ważny nie trzeba nikogo przekonywać. Czy zastanawialiście się jednak co dzieje się z Waszą świadomością po jej wyłączeniu? My postanowiliśmy opowiedzieć o tym nieco więcej. 

Zapewnij sobie zdrowy sen 


Zanim jednak o poszczególnych fazach snu. Krótko o tym jak można zachować jego wysoką jakość. Tu niezwykle ważny okazuje się dobór poduszek. Jeśli te tradycyjne nie wystarczają warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania, które odciążą nasz kręgosłup zapewniając zdrowy, głęboki sen, a rano obudzisz się wypoczęty i gotowy do działania. Więcej na temat poduszek ortopedycznych można przeczytać tutaj. 


Fazy Twojego snu 

Faza pierwsza to moment utraty kontaktu z rzeczywistością. Faza druga i trzecia to coraz większe wyłączenie świadomości. Praca mózgu spowalnia się, ciśnienie i tętno spada, a oddech staje się coraz głębszy. Faza czwarta to sen głęboki, który trwa ok. godzinę. W czasie głębokiego snu Twój organizm odpoczywa najbardziej. Następuje faza REM, a w niej sny, które stają się rzeczywistością. W tym momencie jeżeli jesteśmy przebudzeni to rano tego nie pamiętamy. Ponadto odczuwamy silną dezorientacje. Kolejność zaczyna się odwracać. Ruchy gałek ocznych stają się coraz szybsze, oddech bardziej płytki, aż do momentu przebudzenia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz