poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Kolacja na zdrowy sen

Jesteś tym co jesz. Zdanie to słyszymy wielokrotnie. Znajduje doskonałe odzwierciedlenie jeśli chodzi o jakość naszego snu. W tym wypadku szczególnie ważne jest to co jemy na kolacje. Zatem jakie produkty powinny znajdować się w naszym menu, a jakich lepiej unikać? 


Błonnik i węglowodany Białko jest podstawowym budulcem naszych mięśni kości. I choć nie powinno go zabraknąć w naszej diecie, w czasie kolacji lepiej jest go ograniczyć. W zamian warto zapewnić sobie jak największe ilości błonnika i węglowodanów, których naturalne źródło znajdziesz w takich produktach jak: warzywa, owoce, kasze, ciemne, pełnoziarniste pieczywo, płatki i otręby owsiane. Krótko mówiąc - Twoja kolacja powinna być nie tylko pożywna, ale i lekkostrawna. 


Produkty, a sposób ich przygotowania 
Ważne jest nie tylko co jemy, ale i jak przygotowujemy posiłki. W związku z tym zamiast smażyć, gotuj (najlepiej na parze). Jeśli smażysz to tylko na oleju. Do warzywnych sałatek zamiast majonezu warto dodać łyżkę oliwy, która nie tylko wzbogaci smak, ale i doda porcji zdrowia Twojej potrawie. Staraj się również nie zabielać zup śmietaną. 


Czego unikać? 

Wszystkiego co zawiera tłuszcze i cukry proste. Należy wyeliminować więc dania z restauracji typu fast food, słodko - słone przekąski, czy kolorowe, gazowane napoje. A skoro o napojach mowa to należy unikać wszystkiego co może pobudzać - kawy, czarnej herbaty, czy alkoholu. Wieczorem warto jest napić się herbaty z melisy, lub herbaty zielonej, która nie tylko pomoże Ci zasnąć, ale i wspomoże układ trawienny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz