poniedziałek, 13 marca 2017

Poduszka ortopedyczna do spania na brzuchu

Poduszka ortopedyczna do spania na brzuchu

Choć wiadomo, że powszechnie jest to najmniej korzystna pozycja, to nadal wielu z nas właśnie na brzuchu zasypia najchętniej. Nieodpowiednie spanie jednak w tej pozycji może mieć jednak groźne dla zdrowia skutki. Udowodniono bowiem, że cierpią na tym zarówno nasz kręgosłup, czy kręgi, jak i układ oddechowy. Co więcej nie ma możliwości, by spać na brzuchu optymalnie. To znaczy, że zawsze ucierpi na tym nasz układ mięśniowy, lub oddechowy. Nie mniej jednak i tak postanowiono stworzyć poduszkę ortopedyczną, która maksymalnie zredukuje szkodliwe konsekwencje spania w tej pozycji, a jest to poduszka w kształcie gwiazdy. 

Poduszki ortopedyczne – dlaczego warto? 


Nie tylko z powodu urazów, czy chorób związanych z kręgosłupem, czy mięśniami, ale i dla zdrowego wypoczynków. W dzisiejszych czasach jak wiemy nie brakuje nam zarówno godzin pracy, jak i ciągłego przemęczenia i zestresowania. A te połączone czynniki nierzadko stają się początkiem większych problemów. Zatem poduszka ortopedyczna służy nie tylko do rehabilitacji, ale i profilaktyki. 

Oprócz tego warto wspomnieć, że poduszka ortopedyczna oprócz tego, że służy naszemu zdrowiu jest też bardzo estetyczna, dlatego z powodzeniem może pełnić rolę wizytówki każdej sypialni. Jest też bardzo łatwa w utrzymaniu, gdzie posiadając łatwą do zdjęcia powłokę można ją szybko wyprać. Sama poduszka natomiast najczęściej jest zrobiona ze specjalistycznej pianki, która pozwala zachować w czasie snu naturalną krzywiznę naszego ciała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz