środa, 15 marca 2017

Jak zacząć się odchudzać?

Jak zacząć się odchudzać?

Szczupła sylwetka to ogromna motywacja do tego, by zgubić kilka zbędnych kilogramów. Niestety każdy z nas wie, że nie jest to takie proste – zwłaszcza na początku. Tym bardziej, gdy aktualnie mamy tyle diet do wyboru… Tymczasem początek odchudzania to dwa kluczowe pojęcia – zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Warto więc powiedzieć sobie o tym nieco więcej. 

Co z aktywnością fizyczną? 


Opcji mamy wiele. Warto zacząć od ćwiczeń na sali treningowej – fitness, pilates, fat burning, ABT, czy ostatnio tak popularna zumba. Jak widać – wybór mamy szeroki. Kiedy za oknem wiosna warto rozruszać się też na świeżym powietrzu. Bieganie, jazda na rowerze, rolkach, czy zwykły spacer to sposoby nie tylko na zgrabną sylwetkę, ale i dotlenienie organizmu. Od lat sprawdzonym sposobem na zdrowy ruch, jak i odchudzanie jest pływanie. 

Odpowiednia dieta – czyli co jeść, a czego nie


Tłuszcze i cukry proste - zacznijmy od produktów, które jak najszybciej należy wyeliminować. Są to głównie dania z restauracji typu fast food, a zatem bomba pustych kalorii. Unikać należy również ulubionych słodko – słonych przekąsek. W samej diecie nie powinno zabraknąć natomiast zdrowego białka. Znajdziemy go w takich produktach jak: sery, jajka, mleko, jogurt naturalny, czy gotowane mięso. Ważne są też węglowodany i błonnik, które znajdziemy m.in. wielu warzywach, owocach, a także kaszy, ryżu, płatków owsianych, czy w ciemnym, pełnoziarnistym pieczywie. Zdrową dietę warto wspomóc pijąc zieloną herbatę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz