sobota, 18 marca 2017

Jak liczyć kalorie?

Jak liczyć kalorie?

Dieta to w wielu przypadkach nie tylko gubienie zbędnych kilogramów, ale i zmiana stylu życia. Aby uzyskać wymarzony efekt trzeba być jednak konsekwentnym. W utrzymaniu jej pomoże Ci stałe notowanie Twoich postępów. Problem w tym, że często nie wiemy jak to zrobić. Zatem jak prawidłowo liczyć nasze kalorie? 

Po pierwsze – czytaj etykiety 


Jak wiadomo największym „wrogiem” naszej sylwetki są tłuszcze i cukry. W związku z tym kupując każdy produkt uważnie czytaj zawartość tych składników. Przy czym równie istotne są inne wartości. Szczególnie należy zwracać na etykiety jeśli nie mamy do czynienia z żywnością ekologiczną. 

Dwa rozwiązania zapisu 


Odpowiednie liczenie kalorii pomoże Ci samemu narzucić sobie kryteria diety. Możesz przyjąć dwa rozwiązania. Albo będziesz codziennie zapisywać ilość spożywanych kalorii, albo ustalisz codzienne maksimum ich spożycia. Przy nienormowanym czasie pracy druga opcja może być nieco trudniejsza, zatem bardziej przystępne wydaje się być rozwiązanie pierwsze. 

Gdzie zapisywać?


Dziś możemy skorzystać przede wszystkim z aplikacji mobilnych. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że w przeciwieństwie do karteczek samoprzylepnych ich nie zgubimy. Stały wgląd we własną prace będzie też działał motywująco. 

Wskaźnik BMI 


To właśnie BMI pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie jaka jest najbardziej optymalna waga do Twojej figury. Sam kalkulator BMI jest niezwykle prostu. Wystarczy określić płeć, wzrost, a także wagę. Oczywiście istotny jest też styl życia, warto więc odchudzanie skonsultować wcześniej ze specjalistą.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz